rezervasyon@montebello-villas.com+90 252 614 4646+90 530 317 0322
    RezervasyonlarımRezervasyon Paneli

    İptal / İade Şartları

    Hemen Paylaş

     

    Mesafeli Satış̧ Sözleşmesi, Rezervasyon İptal ve İade Şartları 

    MADDE 1- TARAFLAR
    1.1. FİRMA (devamında “montebello-villas.com” olarak anılacaktır)

    Firma Unvanı: Adres: Telefon: Faks: E-posta: Web Site: MERSİS Numarası:

    BELDEKIZ TUR.İNŞ. TİC VE SAN.LTD.ŞTİ

    VKN: 1620056358

    V.D: FETHİYE

    MERSİS: 0162005635800017

    Ölüdeniz Mah.236.Sk No:4 montebello-villas.com
    0252 614 46 46
    rezervasyon@montebello-villas.com

    www.montebello-villas.com

    (....)

    1.1. TÜKETİCİ (devamında “Tüketici” olarak anılacaktır) Adı -Soyadı:
    Adres:
    Telefon:

    E-posta:

    Fatura Adresi
     montebello-villas.com ve Tüketici ayrı ayrı Taraf, birlikte Taraflar olarak anılacaktır.

    MADDE 2- KONU
    İşbu Mesafeli Satış̧ Sözleşmesi (devamında “Sözleşme” olarak anılacaktır) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. Sözleşmenin konusu, montebello-villas.com tarafından sağlanmakta olunan konaklama hizmetlerinin TÜKETİCİ tarafından  montebello-villas.com ’a ait www.montebello-villas.com internet sitesinden elektronik ortamda veya montebello-villas.com rezervasyon telefon hattı üzerinden yaptığı rezervasyon işlemleri ile aşağıda belirtilen tarihlerde ve niteliklerde ürün/hizmet satışı ve teslimi, hizmetlere ilişkin genel hükümlerin ve bu kapsamda Tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.(ikamet adresinden farklı olması durumunda)

    MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ

    (....)

    -Konuklara ilişkin bilgiler (kişi adı, sayısı, kategorisi)

    -Rezervasyon süresi (başlama, sona erme, kesintiler)

    -Rezervasyonların süre içindeki dağılımı, (evlere ilişkin ayrıntılar)

    -Rezervasyon süresi içindeki (tam, yarı, düşük) sezon fiyatları

    -Özel durumlar (indirimli fiyat, ücretsiz hizmetler)

    -Konaklamanın yapılacağı tesis-ev tipi

    MADDE 4- REZERVASYON TEYİDİ SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI

    Rezervasyon onayı ve Mesafeli Satış̧ Sözleşmesi ödemenin tamamının yapılmasını takiben sistem

    Tarafından TÜKETİCİ’ nin bildirdiği e-posta adresine gönderilecektir

    4.1.  montebello-villas.com ’un sağladığı urun/hizmet içerikleri, kapsamları ve ücretleri web sitenin ilgili tanıtım sayfasında gösterilmektedir. Toplam ödenecek tutar satış̧ gerçekleşme esnasında Ön Bilgilendirme Formunda ve satış̧ sonrası iletilecek bu Mesafeli Satış̧ Sözleşmesinde, ücrete dahil olan tüm hizmetler ayrıntıları ile birlikte belirtilmiştir. Belirtilen ücretlere KDV dahildir.

    4.2. Tüketici web sitesi veya rezervasyon hattı üzerinden satın aldığı ürün/hizmet bedelinin tamamını rezervasyon anında ödemekle yükümlüdür. Ödemenin tamamı yapılmadan (ör. Tüketicinin eksik veya kısmi ödeme yapılması hali) rezervasyon kesinleşmez ve Tüketici herhangi bir hak talep edemez.

    4.3. Tüketici, Sözleşme bedelini, kredi kartı ile  montebello-villas.com’a ait web site üzerinden

    İle ödeyecektir.
    4.4. Fiyatlar peşin fiyatlar olup Kredi kartına taksit yapılması durumu kart kullanıcısının bağlı olduğu bankası ile aramızda anlaşma olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. Kredi kartı ile yapılan

    Satışlarla ilgili olarak yapılan tüm işlemler kartın sahibi TÜKETİCİ ile kartın bağlı olduğu banka arasında gerçekleşmekte olup, MONTEBELLO-VILLAS.COM bu işlemlere herhangi bir müdahale hakkı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Kredi kartlı ödemelerde ayrıca faiz, vade farkı, kur farkı gibi ek ödemeler söz konusu olabilmektedir.

    4.5. Sözleşmede belirtilen urun/hizmetler dışındaki urun/hizmetler ekstra ücrete tabidir ve özellikle, Tüketicinin ve birlikte konaklayacak kişilerin, konaklamaya dahil hizmetler dışında alacağı ekstra yiyecek, içecek, kişisel harcamalar, ulaşım, kapsam dışı tüm mal ve hizmetler bedele dahil değildir.

    4.6. Rezervasyonun kesinleşme tarihinden sonra Sözleşme konusu urun/hizmet bedellerinde bir değişiklik olması durumunda; bedel artışı olması halinde, ilave olarak aradaki fark Tüketiciden talep edilmez ve bedel indirimi olması halinde veya  MONTEBELLO-VILLAS.COM  tarafından aksiyon indirimleri uygulanması halinde Tüketiciye fark iadesi yapılmaz. Tüketicinin bu durumlarda herhangi bir hak talebi söz konusu olmaz.

    4.7. Tüketiciye satın alınan urun/hizmet ile ilgili fatura  montebello-villas.com’ dan ayrılırken verilir. Tüketici faturasını almaz ise  MONTEBELLO-VILLAS.COM  ile irtibata geçerek faturasının bildirdiği bir adrese gönderilmesini isteyebilir. Adres veya fatura adresi bilgilerinin doğru olmasından ve adreste faturayı teslim alacak kişinin bulunmasından Tüketici sorumludur.

    4.8. TÜKETİCİ kredi kartı ile taksitli olarak aldıkları hizmetin herhangi bir sebebe bağlı olarak iptal ettirdiklerinde  MONTEBELLO-VILLAS.COM kredi kartından almış̧ olduğu bedeli yine TÜKETİCİ ’nin kredi kartına iade edecektir.  MONTEBELLO-VILLAS.COM  sorumluluğu bununla sınırlıdır. Bundan sonraki tüm işlemler banka ve TÜKETİCİ arasında gerçekleşir,  MONTEBELLO-VILLAS.COM herhangi bir müdahale hakkı ve sorumluluğu yoktur. Taksitli olarak yapılan ödemelere ilişkin iadelerde de banka kuralları geçerli olup, taksitli yapılan ödemelerin yine karta taksitle iade edilmesi durumunda,  MONTEBELLO-VILLAS.COM  herhangi bir yükümlülüğü ve müdahale imkânı bulunmamaktadır. Bu durumun banka ile kredi kartı sahibi arasında çözümlenmesi gerekmektedir.

     

     

    MADDE 5- CAYMA HAKKI
     MONTEBELLO-VILLAS.COM  tarafından satışı yapılan urun/hizmetin niteliği gereği işbu sözleşme kapsamında yapılan mesafeli satışlarda Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15 g) uyarınca TÜKETİCİ `nin cayma hakkı bulunmamaktadır.

    ya da  montebello-villas.com ’un

    Belirtmiş̧ olduğu banka hesaplarına EFT/havale yolu veya işbu Sözleşme’nin akdedilmesi anında,

    Tüketicinin vermiş̧ olduğu kredi kartı bilgileriyle birlikte  montebello-villas.com’in Sözleşme bedelini tahsil etme

    Yetkisi verilmesi yöntemlerinden birisi

    MADDE 6- TÜKETİCİ TARAFINDAN İPTAL VE DEĞİŞİKLİK
    TÜKETİCİ ’nin yapılan rezervasyonlarda iptal ve değişiklikler talep etmesi aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

     İPTAL

    6.1. Rezervasyon iptalinin mail ya da fax yolu ile bildirilmesi gerekmektedir.


    6.2. Rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saat içerisinde İPTAL gerçekleşirse ziyaretçi ödemiş olduğu kaporayı koşulsuz iade alır.


    6.3. Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30 gün veya daha uzun süre önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır


    6.4. Eğer ödemiş olduğu kapora %35'ten fazla ise arada oluşan farkı geri alabilecektir eğer %35'ten daha az ön ödeme yapıldıysa zirayetçi arada oluşan farkı ödemekle yükümlüdür.

    6.5. Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 8-29 gün kadar öncesi gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %50'sini ödemek zorundadır.

     

    6.6. Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-7 gün kadar öncesi gerçekleşirse veya ziyaretçi konaklama tesisine giriş yapmazsa toplam seyahat bedelinin %100'ünü ödemek zorundadır.

    6.7. ZİYARETÇİ'nin işbu sözleşmeden kaynaklanan tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler  montebello-villas.com tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak ZİYARETÇİ‘den talep edilir.

    6.8. Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs. ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ‘den talep edilmektedir

    DEĞİŞİKLİK

    6.9. Tüketici tarafından rezervasyonunda değişiklik yapma talebi en geç̧ konaklamanın başlayacağı günden 15 (on beş̧) gün öncesine kadar  montebello-villas.com ’a yazılı olarak bildirilmek zorundadır. TÜKETİCİ ’nin belirtilen tarihten sonra bildireceği değişiklik taleplerini  MONTEBELLO-VILLAS.COM  reddetme hakkını saklı tutar.
    6.10.  MONTEBELLO-VILLAS.COM  değişiklik talebine, talep edilen tarihlerde boş oda bulunması koşulu ile uyum sağlayacaktır. Aksi taktirde TÜKETİCİ  MONTEBELLO-VILLAS.COM  tarafından önerilen tarihler arasından secim yapacak veya 7.1 ila 7.4 maddelerinde düzenlenen koşullar dahilinde rezervasyonu iptal edebilecektir.
    6.11. TÜKETİCİ, talebi doğrultusunda gerçekleştirilen değişikliklerden kaynaklanan fiyat farklarını eksiksiz ödemeyi peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Değişiklik işlemi gerçekleştirildikten ve fiyat farkı tutarı kendisine bildirildikten sonra en geç̧ 24 (yirmidir) saat içerisinde fark tutarı ödenmediği takdirde, değişiklik talebi geçersiz sayılacaktır.

    Yapılır

    Tüketici, indirimli satış̧ döneminde satın almış̧ olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde

    Yeni hizmetin fiyatı, iptal edilen önceki

    Hizmet fiyatından düşük olması halinde aradaki farkı TÜKETİCİ ’ye iade edecektir

    Herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste

    Fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder

    MADDE 7- MONTEBELLO-VILLAS.COM TARAFINDAN İPTAL VE DEĞİŞİKLİK İPTAL

    . .

    7.1. MONTEBELLO-VILLAS.COM ’in, gerekli tüm özeni göstermesine rağmen, hizmetin başlamasından önce veya devamında, hizmetin sağlanmasına engel teşkil eden mücbir sebepler veya üçüncü kişilerden

    Kaynaklanan durumlar meydana gelmesi halinde  MONTEBELLO-VILLAS.COM  sözleşmeyi iptal edebilir.  MONTEBELLO-VILLAS.COM  bu durumu tespit etmesi ile birlikte TÜKETİCİ `ye en kısa surede bildirim yapacaktır. MONTEBELLO-VILLAS.COM  bu durumda TÜKETİCİ ’ye kullanmadığı hizmetlerin bedelini iade eder. TÜKETİCİ `nin başka herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

    7.2. TÜKETİCİ ’nin hizmet başlangıç̧ tarihini kaçırdığı takdirde  montebello-villas.com’a konaklamanın kalan günlerini kullanacağını yazılı olarak bildirmemesi halinde  MONTEBELLO-VILLAS.COM  rezervasyonu 24 (yirmi dört) saatin tamamlanmasıyla iptal etme ve ayrılan odaları başka kişilere kullandırma hakkına sahiptir. TÜKETİCİ bu gibi iptal sebebiyle  montebello-villas.com’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez.

    7.3. Mücbir sebepler; olumsuz hava koşulları, yol engeli, terör, grev-lokavt, savaş̧ ihtimali, sel, yangın, öngörülemez teknik hususlar vb. haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi nedenlerin meydana gelmesi durumunda  MONTEBELLO-VILLAS.COM  hizmet vermeyebilir veya devam edemeyebilir. Bu gibi durumlarda TÜKETİCİ ’nin tazminat hakkı yoktur.

    7.4.  MONTEBELLO-VILLAS.COM ayrıca haklı bir sebeple sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. Özellikle aşağıdaki gösterilen durumlar haklı sebep sayılacaktır:

    ·         Mücbir sebepler veya  montebello-villas.com ’un kontrolü̈ dışındaki sözleşmenin ifasını imkânsız hale getiren durumlar;

    ·         TÜKETİCİ ’nin kusurlu bir şekilde yanıltıcı veya yanlış̧ bilgi vermesi;

    ·          montebello-villas.com ‘un veya diğer konukların güvenliğini tehdit edici hareketlerde bulunulması;

    ·         Diğer konukları rahatsız edici hareketlerde bulunulması.

     montebello-villas.com ’un haklı sebeple iptal etmesi durumunda TÜKETİCİ herhangi bir ücret iadesi, tazminat veya başka bir hak talep edemez.

     

    MADDE 8- DEVİR
    TÜKETİCİ, satın alınan hizmete katılmasının mümkün olmaması durumunda, konaklama başlangıç̧ tarihinden en az 5 (beş̧) gün önce montebello-villas.com ’a yazılı bildirimde bulunarak rezervasyonunu, sözleşmenin tüm koşullarını yine yazılı şekilde yerine getirmeyi kabul ve taahhüt edecek üçüncü kişiye devredebilir. Sözleşme bedeli, ek tutarlar ve söz konusu devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden Sözleşmeyi devreden ve devralan TÜKETİCİ’ler montebello-villas.com ‘a karşı müteselsilen sorumludurlar.

    MADDE 9- KARŞILIKLI HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

    9.1. İşbu Sözleşme ürün/hizmetin satın alındığı ve bedelin tamamının ödendiği tarihte yürürlüğe girecek olup, konaklama süresinin bitimiyle birlikte herhangi bir bildirim gerekmeksizin kendiliğinden sona erecektir.


    9.2. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan TÜKETİCİLER, kendi adına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri kişilerin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme

    MONTEBELLO-VILLAS.COM hizmetin başlamasından önce veya hizmet sırasında rezervasyonu kısmen veya tamamen

    Değiştirebilir veya iptal edebilir. Tüketici bu değişiklikleri kabul edebilir,  montebello-villas.com ’un önerdiği

    Alternatif

    Başka bir hizmeti kabul edebilir veya rezervasyonunu iptal edip, sözleşme kapsamında ödediği

    Ücreti iade alabilir. TÜKETİCİ ’nin iade ödeme dışında herhangi bir hak veya tazminat talep etme

    Hakkı bulunmamaktadır

    Hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş̧ sayılırlar. Kayıt yaptırmakla görevlendirilen kişi Ön Bilgilendirme ve sözleşme bilgilerini katılan kişilere sağlamakla yükümlüdür.


    9.3. montebello-villas.com evlerine giriş̧ saati tüm müşteriler için 16:00 dır. montebello-villas.com’ evlerinden çıkış̧ saati en geç̧ 10.00 dir. Müşteri evi saat 10.00’dan önce boşaltmazsa  montebello-villas.com ’un uğrayacağı zararı karşılamak zorundadır.

    9.4.montebello-villas.com’dan yazılı izin alınmadıkça kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahların tesislere sokulması yasaktır.

    9.5. montebello-villas.com ’a girişte kimlik ve yaş kontrolü̈ yapılmaktadır. Yanlış̧ veya eksik beyan halindeki bildirimlerden dolayı arada bir fark doğar ise,  montebello-villas.com ’a giriş̧ anında tahsil edilir.

    9.6. TÜKETİCİ’den satın almış̧ olduğu hizmetin ayıplı olduğundan bahisle, ifayı kabul etmemesi halinde, durumu  montebello-villas.com ’a derhal yazılı olarak bildirmesi zorunludur. Aksi halde TÜKETİCİ ifayı kabul etmiş̧ olur ve şikâyet konuları ile ilgili ikame hizmet, bedel iadesi veya tazminat haklarını ortadan kaldırır.

    9.7.MONTEBELLO-VILLAS.COM TÜKETİCİ ’nin konaklama tesisindeki her türlü̈ kaybından, hasarından ve kıymetli eşyalarınım çalınmasından sorumlu değildir. TÜKETİCİ değerli eşyalarınım gözetiminden sorumlu olup değerli eşya getirilmemesi veya oda kasası kullanılması önerir.
    9.8. TÜKETİCİ ’nin unuttuğu veya geride bıraktığı ürünler TÜKETİCİ ’nin talebi ile riski ve gönderi maliyeti TÜKETİCİ ’de olmak kaydı ile vereceği adrese gönderilir. MONTEBELLO-VILLAS.COM bu tür eşyaları 3 (üç) gün süreyle saklar ve bu sürenin sonunda TÜKETİCİ ’den herhangi bir bilgi veya talep gelmemesi halinde değerine bakılmaksızın imha eder. Bu durumda TÜKETİCİ herhangi bir tazminat veya hak talep edemez.

    9.9. Doğal afet, savaş̧, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza gibi Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla tarafların sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini imkânsız hale getiren durumlar, mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebebin sözleşmenin gerçekleşmesine engel olması durumunda, şahsında gerçeklesen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep nedeniyle TÜKETİCİ sözleşmenin feshini talep ettiği takdirde MONTEBELLO-VILLAS.COM bedeli iade etmek için gereken tüm cabayı sarf edecek olup, MONTEBELLO-VILLAS.COM hizmeti satın aldığı veya aracılık ettiği kişi ya da kuruluştan alabildiği bedeli TÜKETİCİ ’ye iade etmekle yükümlüdür. MONTEBELLO-VILLAS.COM alamadığı bedelin iadesinden sorumlu tutulamaz

    9.10. Dünya Sağlık Örgütü̈ (WHO) tarafından pandemi olarak ilan edilen Covid-19 virüsü̈ nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda  montebello-villas.com’un hizmet ve genel faaliyetlerde değişiklikler olabilmektedir. TÜKETİCİ bu tür değişikliklere veya tedbirlere uymak zorundadır. Bu tür tedbirlerden dolayı kısıtlamalar nedeniyle TÜKETİCİ herhangi bir hak talep edemez.

    MADDE 10- GENEL HÜKÜMLER
    10.1. İşbu Sözleşme ürün/hizmetin satın alındığı ve bedelin tamamının ödendiği tarihte yürürlüğe girecek olup, konaklama süresinin bitimiyle birlikte herhangi bir bildirime lüzum olmaksızın kendiliğinden sona erecektir.


    10.2. Hizmetin ifasından sonra TÜKETİCİ ’ye ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini MONTEBELLO-VILLAS.COM ödememesi halinde TÜKETİCİ doğan zararlardan sorumludur.

     

    10.3. İşbu sözleşmenin herhangi bir hükmü̈, herhangi bir sebepten dolayı geçersiz, mevzuata aykırı veya uygulanamaz hale gelir ise, bu geçersizlik, uygulanamama veya mevzuata aykırılık hali olmasaydı nasıl uygulanacak idiyse buna en yakın şekilde yorumlanır ve uygulanır. Böyle geçersiz, uygulanamaz veya mevzuata aykırı olarak kabul edilen bir hükmün mevcudiyeti diğer hükümlerin geçerliliği, yasalara uygunluğu ve uygulanabilirliğini etkilemez.

     

    MADDE 11- HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME
    İşbu Sözleşme’nin yorumlanmasında ve uygulanmasında Türkiye Cumhuriyeti Hukuku geçerli olacaktır. İşbu konaklama sözleşmesinin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde; öncelikle iş bu sözleşme hükümleri ile 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmelik hükümleri uygulanacak olup, taraflar, Bakanlıkça her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde TÜKETİCİ ’nin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurabilirler. Uyuşmazlıkların çözümünde Yetkili mahkeme; Fethiye Mahkeme ve İcra daireleridir.

    Tüketici, sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış̧ fiyatı, ödeme sekli, ifaya ilişkin bilgiler ile ön bilgilendirmede, internet sitesindeki tanıtım sayfasında yazılı olan tüm hususlarda bilgilerin bir nüshasını elektronik ortamda aldığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

     

     

    Hemen Ara!
    WhatsApp Destek!whatsapp
    Müşteri Temsilcileri
    REZERVASYON OLUŞTUR
    Tarihler Müsait
    Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
    • Konaklama Süreniz
     00 Gece
    • Konaklama Tutarı
     00
    • Elektirik Ücreti
     00
    • Temizlik Ücreti
     00
    • Toplam Tutar
     00
    • Ön Ödeme
     00
    • Girişte Kalan Ödeme
     00
    UYGUNLUK TAKVİMİ
    müsailtMüsait
    DoluDolu
    Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
    Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış